4. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Wielobojach Rzutowych i Pentathlonie

 

W dniu 15.06.2019 r. na Stadionie Miejskim w Toruniu ul. gen. J. Bema 23/29 odbędą się 4. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Wielobojach Rzutowych i Pentathlonie.
Zawody organizowane będą równolegle z Mistrzostwami Polski Weteranów w Pięcioboju Lekkoatletycznym i Mistrzostwami Polski Weteranów w Wielobojach Rzutowych.
Osoba uczestnicząca w zawodach może być klasyfikowana podwójnie ( kobieta, która ukończyła 30, a mężczyzna 35 rok życia ) zarówno w mistrzostwach weteranów jak i lekarzy.
Klasyfikacja lekarzy odbywać się będzie w kategorii ?open? .
Medale mistrzostw w poszczególnych konkurencjach otrzymają najlepsi ? kobiety i mężczyźni, po przeliczeniu wyników na punkty z uwzględnieniem kategorii wiekowych stosowanych w sporcie weteranów.
Rywalizacja w MPL odbywać się będzie w następujących konkurencjach:
1. Wieloboje rzutowe
? pięciobój rzutowy ?kula, dysk, oszczep, młot, ciężarek
2. Pentathlon (pięciobój klasyczny) ? skok w dal, rzut oszczepem, 200 m, rzut dyskiem, M-1500 m. K-800 m.
Osoby chętne do udziału w mistrzostwach proszone są o wcześniejszy kontakt z organizatorem mistrzostw: telefoniczny 504 101 375 lub e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Uwaga I W karcie zgłoszenia do mistrzostw należy zaznaczyć klasyfikację dodatkową. Ponadto - wiedząc ilu lekarzy zgłosi się do udziału w zawodach będę mógł przygotować odpowiednią ilość medali, pucharów i innych pamiątek.

 

Komunikat organizacyjny i karta zgłoszenia do mistrzostw dostępne na stronie www.pzlam.pl

 

Przewodniczący
Komitetu Organizacyjnego
Lek. med. Julian Pełka K-P OIL Toruń

 


8. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Lekkiej Atletyce

Zawody rozegrane zostaną w dniach 29-30.06.2019 r. na Stadionie MOSiR ul. 11 Listopada w Białymstoku.
Organizowane będą równolegle z 29. Mistrzostwami Polski w Lekkiej Atletyce Masters.
Osoba uczestnicząca w zawodach może być klasyfikowana podwójnie ( kobieta, która ukończyła 30, a mężczyzna 35 rok życia ) zarówno w mistrzostwach weteranów jak i lekarzy. Klasyfikacja lekarzy odbywać się będzie w kategorii ?open? . Medale mistrzostw w poszczególnych konkurencjach otrzymają najlepsi po przeliczeniu wyników na punkty z uwzględnieniem kategorii wiekowych stosowanych w sporcie weteranów. Rywalizacja w MPL odbywać się będzie we wszystkich konkurencjach zgodnie z programem mistrzostw. Osoby chętne do udziału w mistrzostwach proszone są o wcześniejszy kontakt z organizatorem mistrzostw: telefoniczny 504101375 lub e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. W poprzednich latach zdarzały się przypadki udziału w mistrzostwach lekarzy, o czym jako główny organizator, nie wiedziałem. Uwaga I W karcie zgłoszenia do mistrzostw należy zaznaczyć klasyfikację dodatkową. Ponadto - wiedząc ilu lekarzy zgłosi się do udziału w zawodach będę mógł przygotować odpowiednią ilość medali, pucharów i innych pamiątek.
Komunikat organizacyjny i karta zgłoszenia do mistrzostw dostępne będą na stronie www.pzlam.pl

Przewodniczący
Komitetu Organizacyjnego 8. MPL
Lek. med. Julian Pełka K-P OIL Toruń

 


3. MISTRZOSTWA POLSKI LEKARZY W BIEGU ALPEJSKIM

Komisja Sportu, Kultury i Turystyki DRL zaprasza wszystkich sympatyków sportu do wzięcia aktywnego udziału w Mistrzostwach Polski Lekarzy w Biegu Alpejskim, które odbędą się 11 sierpnia 2019 r. (niedziela) w Ludwikowicach Kłodzkich, w ramach 10. Biegu na Wielką Sowę. 

*Bieg rozegrany zostanie w stylu alpejskim (pod górę). Dystans ? 9,6 km. Suma przewyższeń ? 600 m.

Zapisy:
www.biegigorskie.pl lub https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4624 (w formularzu zgłoszeniowym zaznaczyć: Mistrzostwa Polski Lekarzy)

Kontakt do koordynatora:
Jerzy Słobodzian, kom. 602 486 406, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Mistrzostwach Polski Lekarzy w Kolarstwie Szosowym

14-15 czerwca 2019 r >>więcej>>


Zaproszenie
Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi chciałaby z wielką przyjemnością zaprosić Państwo na
I Mistrzostwa Polski Lekarzy w Koszykówce.

>>więcej>>


 

Mistrzostwa Polski Lekarzy w Kolarstwie Szosowym

>>więcej>>


 Przychodzi wena do lekarza

Wena odwiedza środowisko lekarskie przez cały rok, a oni natchnieni tworzą i dzielą się efektami podczas Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Profesora Andrzeja Szczeklika, którego organizatorem jest wydawnictwo Medycyna Praktyczna, a od VI edycji także Naczelna Izba Lekarska.
Ideą Konkursu jest zwrócenie uwagi, poprzez twórczość literacką, na szczególną wrażliwość, jaką musi cechować dobrego lekarza, by potrafił właściwie odczytywać potrzeby chorego.
W skład jury tegorocznej VIII edycji ?Przychodzi wena do lekarza? wchodzą: Anna Dymna, Waldemar Hładki, Ewa Lipska, Bronisław Maj, Maria Szczeklik, Jarosław Wanecki. Udział może wziąć każda osoba będąca lekarzem lub lekarzem dentystą.
Termin nadsyłania prac konkursowych w kategoriach proza, poezja, publicysta upływa 29 marca 2019 r.
Wszystkich natchnionych i zainteresowanych szczegółami wydarzenia zapraszamy na stronę: www.mp.pl/wena.


X jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Poetycko-Prozatorski "Puls Słowa"

>>więcej>>


 

 

 

Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie zaprasza do udziału w ogólnopolskich
wydarzeniach organizowanych przez
Komisję ds. Kultury, Sportu i Rekreacji ORL w Szczecinie

2. XIV Ogólnopolskich Mistrzostw Izb Lekarskich W Żeglarstwie Klasa Omega,
- 14-16.06.2019r., Morzyczyn.

3. XII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Siatkówce Plażowej,
- 13-16.06.2019r., Niechorze.

4. XIX Mistrzostwa Polski Lekarzy w Golfie
- 21.06.2019r. Modry Las Golf Club
- 22.06.2019r. Binowo Park Golf Club

Szczegółowe informacje: www.oil.szczecin.pl zakładka: Sport, kultura, rekreacja